30. Finał WOŚP – relacja warszawska

Jak co roku zawitaliśmy nie tylko na ulice Torunia, ale również do stolicy. Koncerty, transmisje, gwiazdy i konferencje – to szalona mieszkanka wszystkiego, co można spotkać w Głównym Studiu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy wybuchowa? Nad tym, jak co roku, panuje szef fundacji, Jurek Owsiak.

Wędrówkę po warszawskim sztabie rozpocząć można od serca studia, czyli aukcji. Najbardziej prestiżowe przedmioty można podziwiać na żywo, a w strefie allegro udało się zapytać o najciekawsze licytacje.

fot. Bartosz Głasek

Kolejnym filarem Fundacji jest służba, bez której żaden finał, ani festiwal by się nie odbył – Pokojowy Patrol. Jakie mają wrażenia z tegorocznego finału? Z jak dalekich krańców Polski przyjechali, aby wspierać charytatywne działania w samej stolicy?

30. Finał WOŚP zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Więcej na ten temat zdradza jeden z członków zarządu fundacji, prof. Bohdan Maruszewski.

Tak wielkie wydarzenie nie odbyłoby się bez sponsorów, którzy również przy okazji 30 rocznicy działania Wielkiej Orkiestry, obchodzą swoje małe jubileusze. O tym, jak i o akcji mBanku mówi Małgorzata Małek z działu marketingu.

Klimat festynu i zabawy dopełnia widok pięknego diabelskiego koła, w tym roku Play zapewnił warszawiakom widoki z góry. Nie był to jednak jedyny prezent, który dla Fundacji i dzieci przygotował sponsor.

Przechadzając się ciasnymi namiotami Sztabu Głównego w Warszawie, udało się złapać zająca! Nie zwykłego jednak, ale tego uciekającego Alicji. Towarzyszył mu jego przyjaciel, Kapelusznik.

Pomimo zimy, a nie letniego klimatu wakacyjnej beztroski, Radio Pol’and’rock wciąż gra. O tym, jak działa teraz, jak zmieniają się z czasem oraz swojej przygodzie z Fundacją WOŚP mówi Kamil Szwarbuła, przedstawiciel rozgłośni.

fot. Bartosz Głasek

Dzisiejszy dzień był pełen emocji dla wielu ludzi w Polsce. Jednak to nie koniec świętowania. Można nadal licytować w wielu aukcjach w serwisie Allegro, jak i wspierać całoroczne działania Fundacji kupując m.in. gadżety z SiemaShopu. Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej.

Materiał przygotowała Oliwia Ciszewska.
[Zdjęcia: Bartosz Głasek Photo]