Radio Sfera UMK

Gramy swoje, po studencku!

Weekend wyrównanych spotkań [RELACJA]

Kibice sekcji sportowych AZS UMK Toruń nie mogli narzekać na brak emocji w miniony weekend. Zarówno futsaliści, siatkarze, koszykarze, jak i siatkarki pokazali się z bardzo dobrej strony walcząc do końca we wszystkich swoich spotkaniach, po których zostawili jednak lekki niedosyt.

W piątek 3 grudnia piłkarze AZS UMK Toruń w ramach 5. kolejki 2. Polskiej Ligi Futsalu (grupa nr 1) podejmowali u siebie ekipę Futsalu Świecie. Pierwsza połowa stała pod znakiem świetnej postawy obrońców oraz golkipera torunian – Kamila Laska (studenta kierunku sport i wellness), dzięki czemu po 20. minutach gry utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie starcia mieliśmy emocjonalny rollercoaster – były gole, faule, czerwona kartka dla Rafała Gołębiewskiego (studenta kierunku wychowanie fizyczne i sport) czy też niewykorzystany rzut karny przez gości. Ciosy padały z obu stron i do końca meczu nie wiadomo było, kto sięgnie po wygraną. Po nerwowej końcówce świecianie zwyciężyli ostatecznie 3:2.

Po zakończeniu rywalizacji wypowiedział się dyrektor sportowy Futsalu ŚwiecieMaciej Grodzki.

Przebieg zawodów skomentował także trener AZS-u – Łukasz Żebrowski.

Pomeczowego wywiadu udzielił też zawodnik gospodarzy – Adam Marczuk (student prawa).

Spektakularne widowisko w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego można było zobaczyć również w sobotnim derbowym starciu 10. kolejki 2. Ligi PZPS (grupa nr 1) pomiędzy AZS UMK Toruń a toruńskimi Aniołami. Podbudowani żywiołowym dopingiem publiczności gospodarze od początku stawiali twardy opór liderowi tabeli. O ile Anioły wygrały pierwszego seta 25:19, o tyle w drugiej partii przeważali już Akademicy. Głównie dzięki flotowym zagrywkom rozgrywającego Macieja Piaseckiego (studenta lingwistyki stosowanej) i dobrej grze blokiem AZS wyrównał rezultat spotkania (25:23). Poddenerwowani tym faktem goście w następnych dwóch setach pokazali swoją najwyższą formę, jednak nie mogli oni ani na chwilę zlekceważyć swoich lokalnych rywali. Po blisko półtoragodzinnej walce mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Aniołów.

Swoimi wrażeniami po historycznych derbach Torunia podzielili się przedstawiciele AZS-u: środkowy bloku – Krystian Kuczkowski (student medioznawstwa) oraz trener – Michał Tyburski.

O tym, jak starcie przebiegało z perspektywy gości, opowiedział ich szkoleniowiec – Sebastian Tylicki.

W sobotę w ramach 10. kolejki 2. Ligi PZPS kobiet na parkiet hali UCS wybiegły także siatkarki AZS UMK Toruń. Już pierwsza rekordowo długa akcja (łącznie 67 kontaktów z piłką z obu stron) pokazała, że spotkanie z UKS ZSMS Poznań będzie obfitować w nie lada emocje. Oba zespoły nawzajem wykorzystywały błędy przeciwniczek zarówno w ataku, jak i w defensywie, lecz pierwszego seta wygrały poznanianki (25:18). W dalszej części pojedynku torunianki pokazały swoje umiejętności w ofensywie m.in. dzięki środkowej bloku – Dominice Zilz (studentce dziennikarstwa i komunikacji społecznej) czy też za sprawą asów serwisowych Kingi Ratajczak (studentki bezpieczeństwa wewnętrznego) i Sandry Guzowskiej. Z czasem do głosu ponownie doszły jednak siatkarki UKS-u i wymiana ciosów trwała aż do tie-breaka, w którym to w wojnie nerwów lepsze okazały się gospodynie (15:13), triumfując w całej rywalizacji 3:2.

O szczegółach meczu i celach AZS-u na resztę sezonu opowiedziała zarówno występująca na pozycji libero Oliwia Zawadzka, jak i trener drużyny z „Grodu Kopernika” – Mariusz Soja.

Jedyną ekipą grającą w miniony weekend na wyjeździe byli koszykarze AZS UMK Transbruk Toruń, którzy zmierzyli się w sobotę z zespołem MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań w spotkaniu 13. kolejki grupy A 2. Ligi PZKosz. Przyjezdni przystępowali do zmagań osłabieni brakiem dwóch kluczowych zawodników – Pawła SowińskiegoSzymona Janczaka (studenta wojskoznawstwa). Absencje te nie przeszkodziły jednak torunianom w pokazaniu się z niezłej strony, czego dowodem była pierwsza połowa zakończona remisem 36:36. Liczne celne rzuty studenta Wydziału Teologii – Krystiana Maćkiewicza (28 pkt.) oraz studenta logistyki – Damiana Chojnackiego (20 pkt.) nie pozwoliły mimo to zatrzymać bardziej doświadczonych gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 75:66.

Szczegółowe relacje ze spotkań znajdują się na stronie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

Materiał współtworzyli: Michał Bławat, Kacper Chojnowski, Bartosz Matlęga i Jędrzej Jankowski.