Magazyn „Do zera” – rozmowa z Dariuszem Sztankiewiczem

Od początku XXI wieku ultimate frisbee zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Na fali rosnącego zainteresowania w 2017 roku powstała drużyna North Dragons Toruń. Gościem 30. wydania magazynu sportowego „Do zera” był trener i kapitan zespołu – Dariusz Sztankiewicz.

Na tle innych dyscyplin sportu ultimate frisbee wyróżnia się przede wszystkim regułami gry. Warto zauważyć, że spory na boisku rozstrzygane są tutaj między samymi zawodnikami. W pierwszej części audycji nasz rozmówca przybliżył zasady umożliwiające rozegranie meczu w atmosferze fair-play.

Od czterech lat Dariusz niezmiennie broni barw North Dragons Toruń. Zapytaliśmy go o szczegóły dotyczące powstania ekipy, jak i o jej plany na dalszą działalność.

Otwarte treningi „Toruńskich Smoków” odbywają się aktualnie w poniedziałkowe wieczory na boisku przy ul. Bażyńskich 30/36. Bieżące poczynania zespołu można śledzić tutaj.

Kolejne zdalne audycje sportowe Bartka MatlęgiBartka Nowaka znajdziecie na magazynowym profilu na Facebooku!