Rusza rozbudowa Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy

Nowoczesne sale dostosowane do studentów i lotnisko dla helikopterów pogotowia ratunkowego – takich rzeczy możemy spodziewać się po inwestycji w ramach Wieloletniego programu medycznego. W czwartek rano, Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika podpisał umowę z prezesem firmy wykonawczej. Nowy budynek stanąć ma za niecałe trzy lata.

Wieloletni Program Medyczny – rozbudowa i modernizacja Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy to inwestycja, której całkowita wartość sięga 373.833 tysięcy złotych. W ramach planu przewidzianego na lata 2018 – 2024, zrealizowano do tej pory m.in. za zakup nowego sprzętu do istniejących już oddziałów, wykonanie planów projektowych nowego budynku oraz modernizację niektórych pomieszczeń.
W czwartek rano, przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Collegium Medicum w Bydgoszczy spotkali się z prezesem konsorcjum firmy ALSTAL, aby podpisać umowę dotyczącą budowy nowego obiektu przeznaczonego na cele medyczne oraz lądowiska wyniesionego dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego umieszczonego. Firma wyłoniona w ramach przetargu, zagwarantowała wykonanie pięciopiętrowego budunku w 32 miesiące za kwotę ponad 1,6 miliona złotych.

Wizualizacja nowego budynku Szpitala Uniwersyteckiego nr 2

W trakcie krótkiego spotkania, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Andrzej Sokala wypowiedział się na temat współpracy z firmą ALSTAL Grupa Budowlana.

Jak prezentuje się rzeczywiste doświadczenie wykonawcy?

mówi Jarosław Szczupak – prezes konsorcjum firmy ALSTAL Grupa Budowlana

Nowy budynek ma zostać postawiony i dołączony do reszty obiektów szpitala przed końcem 2023 roku. Jak będą wyglądać prace wykonawcze?

mówi Jarosław Szczupak – prezes konsorcjum firmy ALSTAL Grupa Budowlana

Więcej informacji na temat dzisiejszej konferencji można znaleźć na stronie Portalu UMK.

[Fot. Andrzej Romański]