Podsumowanie tygodnia w Radiu Sfera

Pierwszy aktywny tydzień w nowym semestrze letnim za nami. Na antenie królowały Przedpołudniki, autorskie audycje i materiały reporterskie. Sferowicze rozsiani po całej Polsce po małej rozgrzewce są gotowi do startu.

Nowy semestr oznacza nowe wyzwania dla całej naszej ekipy. Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy spokojnie, tak by z każdym kolejnym przygotowywać dla Was nowe i ciekawe materiały. Nadajemy do Was nie tylko z Torunia oglądając świat z okien DS nr 8, ale również z Jastarni, Brodnicy, Sierpca, czy Płocka.

W tym tygodniu na Przedpołudnikach mogliście usłyszeć miedzy innymi zapowiedź Grammy 2021, które zbliża się wielkimi krokami. O tym jak duże kontrowersje wywołuje tegoroczna edycja mówi nasza reporterka Zuzia Bruździńska.

Z kolei nasz niezastąpiony sportowy ekspert Bartek Matlęga podsumował tak udane dla naszej reprezentacji Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich 2021.

W naszej ekipie nie brakuje również dziennikarzy uważnie śledzących polskie podwórko muzyczne. Hubert Mizera przyjrzał się akcji promującej nową płytę Vixena.

Jednak sferowicze nie żyją tylko sportem, Grammy i rapem. Nasze kroki kierujemy też do toruńskich instytucji kultury, które pomimo pandemii organizują dla mieszkańców wiele ciekawych wydarzeń. Tym razem odwiedzamy Dwór Artusa, gdzie już w sobotę 20 marca odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki klezmerskiej Motywy żydowskie w muzyce świata. Na scenie zaprezentuje się Darek Wójcik wraz z Szaweł Lipski Klezmer Quartet. O muzyce klezmerskiej szerzej mówi nasz reporter Sebastian Pieper.

Nasi reporterzy działali w tym tygodniu dzielnie, nadając do Was z Jastarni, Kruszwicy, Płocka i oczywiście Torunia. Jednak przypominamy również o naszym cyklu Sfera On The Road, gdzie wędrujemy nie tylko po Polsce, ale też po całym świecie. Byliśmy już w Paryżu, Sierpcu, czy Iławie, a w tym tygodniu nasz dziennikarz Piotr Lewandowski zabrał nas do Brodnicy, która niby jest za miedzą, wszyscy ją kojarzą, a nadal ma do zaoferowania nie tylko przepiękne widoki na terenie Pojezierza Brodnickiego, ale również nutkę tajemniczości.

Newsy ze świata i ciekawostki z życia studenckiego możecie usłyszeć u nas od poniedziałku do piątku w serwisach informacyjnych o 7:50 i Przedpołudnikach, które zaczynamy równo z pierwszymi wykładami o 8:00. Mamy Wam do zaoferowania jeszcze więcej. Wieczorami od 18:00 do 22:00 możecie słuchać autorskich audycji naszych dziennikarzy.

Co tydzień wyruszamy śladami morderców w Kryminosferze, jednocześnie słuchając dobrego starego rocka i chowając się pod kocem z przerażenia. Przystajemy też na chwilę Na rozdrożu, żeby dać ujście emocjom i zanurzyć się w dobrym starym bluesie. Po chwili idziemy dalej i skręcamy w stronę Dalekiego Wschodu, by poznać tajemnice Korei Południowej, Chin i Japonii, a także pobłądzić w podbijającym świat k-popie. Wracając z Azji zahaczamy o muzykę elektroniczną, by dowiedzieć się Who dis? Po drodze przystajemy w barze przydrożnym, zamawiamy chłodny trunek i sprawdzamy sportowe newsy z Magazynem „Do zera”, a na koniec tygodnia, by wypełnić pustkę zamkniętych lokali i choć na chwilę poczuć klimat dobrej studenckiej imprezy, otwieramy piwo i wsłuchujemy się w Kłos-Listę.

To był dla nas bardzo ciekawy i pełen nowych doświadczeń tydzień. Wbiegamy teraz w weekend, żeby naładować baterie, wyspać się i zjeść coś dobrego.

Poniedziałek rozpoczynamy od serwisu informacyjnego7:50, a już o 8:00 na Przedpołudniku budzimy Was porcją ciekawych newsów i dobrą alternatywną muzyką.

Do usłyszenia!