KryminoSfera (29.10.2019) – Wampir z Zagłębia

Czy zawsze trzeba szukać sprawcy na podstawie profilu? A może da się dopasować cechy potencjalnego mordercy do konkretnej osoby? Czy da się omamić człowieka tak, by przyznał się do niepopełnionych przez siebie czynów? A może to właśnie on zabijał niewinne osoby? Miejmy nadzieję, że te wątpliwości rozwieje kolejna kryminalna opowieść – historia Wampira z Zagłębia.

Śląsk, lata 60. XX wieku. Burzliwy okres polskiej sceny politycznej. Na terenie Zagłębia grasuje morderca. Brutalne mordy powodują społeczną panikę. Wzmaga ją bezsilność milicji. Sprawa pozostaje nierozwiązana przez wiele lat, chociaż pojedynczych dowodów przybywa. W końcu pojawia się ogłoszenie o nagrodzie dla tego, kto wskaże mordercę. I wydaje się, że zostaje on ujęty…

Czy na pewno skazano na śmierć odpowiednią osobę? Jak duży rozgłos zyskała sprawa Wampira? Odpowiedzi znajdują się w kolejnym odcinku KryminoSfery.

Poprzednie odcinki KryminoSfery znajdziecie tutaj oraz tutaj.

Audycji można słuchać na żywo w każdy wtorek o godzinie 21:15.