Nauka i sztuka w Toruniu

Warsztaty, spektakle i szereg innych wydarzeń popularyzujących naukę i sztukę w Toruniu już od 24 kwietnia. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki powraca do Torunia po raz 19. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Oblicza komunikacji”.

Blisko 130 imprez z ponad 30 dziedzin odbędzie się w ramach 19. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W ciągu 5 dni nie zabraknie warsztatów, pokazów, spektakli i koncertów, reprezentujących niemal wszystkie dziedziny nauki kultywowane na UMK. O idei oraz zaplanowanych wydarzeniach mówi Mieczysław Kunz, pełnomocnik rektora UMK ds. promocji uniwersytetu.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz instytucji program festiwalu bogaty jest w szeroki wachlarz wydarzeń. Festiwal wspiera między innymi Centrum Kultury Dwór Artusa. O szczegółach mówi Łukasz Wudarski, dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa.

Uniwersytet reprezentują wszystkie jednostki naukowe – mówi Mieczysław Kunz.

Festiwal potrwa od 24 do 28 kwietnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak na większość z nich obowiązują wcześniejsze zapisy. Program dostępny jest na stronie festiwalu. Szczegółowe oraz bieżące informacje dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.

Materiał przygotował Wojciech Buczel

fot. Andrzej Romański