„Płyta zawsze jest odzwierciedleniem wycinka czasu” – wywiad z Kartkym

Tegoroczne Juwenalia przyniosły wiele zmian w dotychczasowej konwencji. Jedną z nich było zorganizowanie biforu, na którym wystąpiło dwóch raperów – Kartky i PlanBe. Z tym pierwszym artystą udało mi się przeprowadzić wywiad, w którym poruszamy głównie tematy związane z jego najnowszą płytą.

20 kwietnia 2018 r. miała miejsce premiera najnowszej płyty Kartky’ego zatytułowana Blackout. Na albumie znajdziecie 12 utworów, w których nie pojawia się żadna gościnna zwrotka. Za produkcję całego krążka odpowiadał NoTime. Sam tytuł można tłumaczyć jako zaćmienie, zanik pamięci, omdlenie lub potocznie urwany film. Jak zatem odnieść znaczenie Blackout do całego albumu? Dlaczego nie pojawiają się żadni goście na płycie? Jacy ludzie są związani z tym albumem i jaki mieli na niego wpływ? Jakie plany muzyczne (i nie tylko) ma Kartky na najbliższe miesiące i co to ma wspólnego z Fifą 18? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym wywiadzie. Miłego odsłuchu!

Rozmawiał Maciej Szablewski.

[fot. materiały własne]