Nauka i sport idą ze sobą w parze

Kariera sportowa i nauka akademicka, mogą być trudne do pogodzenia. Program „Kariera dwutorowa student – sportowiec UMK w Toruniu”, którego początek planowany jest na nowy rok akademicki, stanowi rozwiązanie tego problemu.

Uniwersyteckie Centrum Sportowe gościło dziś wiele osób związanych zarówno z uczelnią, jak i ze sportem. Podczas konferencji zgromadzeni mogli poznać szczegóły programu dla studiujących sportowców. O szczegółach mówi prof. dr hab. Andrzej Sokala, prorektor UMK ds. studenckich i polityki kadrowej.

Maciej Wiśniewski, prezes zarządu drużyny Twardych Pierników, opowiedział o tym jak ważna jest kariera dwutorowa w życiu sportowca.

O tym jak do tej pory wyglądało życie studenta-sportowca mówi Anna Załęczna, studentka turystyki i rekreacji UMK.

Program kariery dwutorowej niesie za sobą wiele korzyści zarówno na etapie rekrutacji, jak i w momencie studiów. O tym, jak i o preferowanych kierunkach studiów dla sportowców, można przeczytać na stronie internetowej Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

Materiał przygotowała Julia Starachowska

[grafika: screen Youtube – kanał ucs umk]