Za kurtyną resocjalizacji po raz piąty

Problemy kuratorów sądowych, systemy resocjalizacyjne w Polsce, Europie i na świecie oraz współpraca studentów UMK ze służbami więziennymi. Między innymi takie tematy poruszała V Międzynarodowej Konferencji „Za kurtyną resocjalizacji”.

Tegoroczna edycja wydarzenia obfitowała w liczne wystąpienia i wykłady. W Collegium Humanisticum 19 i 20 kwietnia spotkali się pracownicy służb resocjalizacyjnych oraz naukowcy z Polski, i Europy. O szczegółach mówi Dariusz Żydziak, kurator zawodowy.

Podczas konferencji głos zabrał również Pułkownik Andrzej Leńczuk, dyrektor Biura Penitencjarnego z Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Spotkanie to pomocne może być szczególnie studentom, którzy wiążą swoją przyszłość z działalnością resocjalizacyjną, którą rozpocząć mogą już podczas studiów.

Jedno z wystąpień poruszało tematykę zmian, które czekają kuratorów zawodowych, które tłumaczy Dariusz Żydziak oraz Edyta Janowska, kurator zawodowy.

Konferencja została zorganizowana przez Sekcje Resocjalizacji UMK.