Czyją twarz zobaczymy na juwenaliowych koszulkach?

Francis Drake, Edward Teach, zwany „Czarnobrodym” lub Jack Sparrow, być może to ich podobizny będą na tegorocznych juwenaliowych koszulkach. Tematem przewodnim tegorocznego święta studentów są piraci.

W tym roku postanowiliśmy zmobilizować naszych studentów przy juwenaliach – mówi Justyna Mordzak z Samorządu Studenckiego UMK. – Poszliśmy o krok dalej. Stwierdziliśmy, że skoro tematyka jest oryginalna, to zorganizowaliśmy konkurs, w którym studenci mogą przysyłać swoje prace, pomysły na koszulkę juwenaliową – dodaje.

Jak informuje Mordzak studenci mogą również zgłaszać pomysły na logo pirackich juwenaliów. Autor pracy, który zyska przychylność jury i wygra w konkursie, otrzyma nagrodę w postaci 300 złotych.

Oba projekty muszą zostać nadesłane do 31 marca, a zwycięską pracę wyłoni Rada Wykonawcza Samorządu Studenckiego UMK. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Samorządu Studenckiego i na juwenaliowym profilu na Facebook`u.

Samorząd Studenci, w związku z pirackim tematem święta studentów, planuje także koncert muzyki szantowej. – Plener również będzie podciągnięty pod tematykę piracką – mówi Mordzak.

Przypominamy, w tym roku juwenalia odbędą się od 9 do 11 maja.

Zdjęcie: www.sxc.hu

Posted in UMK