Twój głos jest ważny! Badanie satysfakcji na UMK

Władze uczelni udostępniają za pomocą poczty USOS ankietę, która ma zbadać poziom satysfakcji studentów UMK. Organizowane drugi rok z rzędu badanie ma na celu poprawę jakości świadczonych usług przez uniwersytet.

Przygotowany przez zespół Uczelnianej Rady ds. Jakości Kształcenia kwestionariusz składa się z pytań zamkniętych i otwartych, a jego wypełnienie powinno zająć nie więcej niż 15 minut. O elementach, które składają się na ankietę mówi prof. Arkadiusz Karwacki z Instytutu Socjologii UMK:

Podsumowanie i wyniki ubiegłorocznej edycji można znaleźć na stronie UMK. Poszczególne problemy różnią się jednak zależnie od wydziału.

Jakie warunki studiowania zostały wzięte pod uwagę?

Zeszłoroczne ankiety wypełniło niewiele, bo do ok. 20 % studentów z każdego wydziału. Przewodniczący Uczelnianej Rady ds. Kształcenia mówi dlaczego warto wziąć udział w tym badaniu.

Studenci, których nasza reporterka spotkała na kampusie wskazali zarówno zadowalające strony studiowania na UMK oraz to, co ich zdaniem jest kwestią problematyczną.

Kwestionariusz ankiety będzie dostępny na poczcie USOS przez miesiąc – do 6 lipca.

[fot. Marcin Lubnau]