,,Polskie fleciki” w Toruńskim Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na spotkanie pod tytułem ,,Polskie fleciki”. To dobra okazja, aby posłuchać jak brzmią flażolety, a także szansa na naukę gry na tych instrumentach podczas planowanych warsztatów w maju.

W sobotę 25 marca o godzinie 16 odbędzie się spotkanie pt: „Polskie fleciki”, gdzie będziemy mogli posłuchać między innymi uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10, którzy wykonają na flażoletach melodie zaczerpnięte z polskiej tradycji ludowej. Gościem będzie Anna Wasiłek, toruńska popularyzatorka i instruktorka gry na flażoletach. O szczegółach spotkania mówi Maria Pokrzywnicka, Kierownik Działu Edukacji Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Bilety w cenie 2 zł/os. dostępne będą w kasie Muzeum przed imprezą. Współorganizatorem akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Dla miłośników muzyki Muzeum Etnograficzne zorganizuje płatne Warsztaty Gry na Flażolecie, które będą trwać od 26 do 28 maja. Więcej informacji znajdziemy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Materiał przygotowała Maria Nowak

[fot. oficjalna strona wydarzenia na Facebook’u]