GRAWITACJA 2017 – Uczelniany Mistrz Karciany

Od 2 do 5 graczy i przynajmniej pół godziny wystarczy by zagrać w grę karcianą stworzoną na UMK. Nową grę przetestować będzie można podczas nadchodzącego Dnia Gier Planszowych.

Już po raz trzeci na Wydziale Matematyki i Informatyki spotkają się toruńscy fani planszówek. Wszystko za sprawą Grawitacji 2017, podczas której będzie można, oprócz rozegrania partyjki w swoją ulubioną grę planszową, przetestować nowo powstałą karciankę stworzoną na UMK. O szczegółach powstania Uczelnianego Mistrza Karcianego mówi Anna Bielawiec-Osińska z Programu Absolwent UMK.

Podczas Grawitacji 2016 odbyły się testy prototypu karcianki. Po tegorocznej edycji imprezy gra zostanie wydana i trafi do szerszego obiegu. W Uczelnianego Mistrza Karcianego będzie można zagrać o godzinie 14.00. Wszyscy, który w zeszłym roku testowali grę, 11 marca będą mogli odebrać darmowy egzemplarz.

Grawitacja 2017 rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00  i potrwa do 21.00. Jak co roku wstęp na imprezę jest wolny. Posiadacze Karty Absolwenta UMK oraz studenci zwolnieni są również z opłat za wypożyczenie gier.

Materiał przygotowała Alicja Kopyczyńska.

[fot. oficjalny FP wydarzenia]