Wielki Test Języka Angielskiego 2016

Uczestnicy Wielkiego Testu Języka Angielskiego przez 75 minut zmagali się z setką zadań, które czekały w arkuszu. Jednak po teście można było zostać w Auli UMK chwilę dłużej, by wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Samorząd Studencki UMK i AIESEC Toruń.

W tegorocznej edycji testu udział wzięło około 160 osób. Organizatorzy są zadowoleni z obecności uczestników mimo weekendu. Mówi Wanda Dembek z Akademii Nauki.

Test pozwala na poznanie poziomu zaawansowania na podstawie kryteriów oceniania testów certyfikacyjnych TOEIC. Uczestnicy otrzymają swoje wyniki drogą mailową do 9 grudnia, a od 12 grudnia będą mogli odebrać swoje testy w siedzibie Akademii Nauki.

Atrakcje po teście zostały przygotowane przez Samorząd Studencki. Mówi Adrianna Czarnecka, przewodnicząca Komisji ds. Mobilności i Współpracy z Zagranicą Samorządu Studenckiego UMK.

Konkurs spelling bee, mapa marzeń podróżniczych, czy chińska kaligrafia – to tylko niektóre ze stanowisk, które można było dziś odwiedzić w Auli UMK.

Z odcisków dłoni uczestników testu na płótnie powstała specjalna flaga, która pojawi się na Meczu Tolerancji 22 listopada.

W przygotowanych dla uczestników testu atrakcjach brali udział także studenci z zagranicy. Chętnie uczyli m.in. podstawowych zwrotów w językach krajów, z których pochodzą.

W organizację wydarzenia włączył się AIESEC Toruń. Mówi Karol Kaszubowski, przewodniczący do spraw finansów toruńskiego oddziału AIESEC.

Wielki Test Języka Angielskiego w Toruniu został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego.

[fot. glanwpc.com]