24 finał WOŚP w samo południe

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabiera tempa. W okolicach południa Jurek Owsiak przedstawił aktualne informacje dotyczące tegorocznego finału.

Pierwsza rzecz, o której wspomniał Jurek Owsiak to imponujący start jaki zaliczył finał. Sam początek zbiórki rozpoczął się z półtoramilionową wpłatą na aukcjach.

Podkreślony został również zasięg, który cała akcja obejmuje. Już dawno przestała być to akcja ogólnopolska. Owsiak podziękował za zaangażowanie ludzi z całego świata, między innymi z Waszyngtonu, Chicago czy Londynu.

Jurek Owsiak odniósł się również do wszechobecnych ataków na WOŚP, szczególnie w polskiej blogosferze.

Następnie skupiono się na podsumowaniu tego co Orkiestrze udało się zrobić przez  te wszystkie lata, podczas których odbywały się finały.

Wielokrotnie podczas konferencji zaznaczane było, że polska kardiologia dziecięca, ale również i inne oddziały stoją w absolutnej czołówce najlepiej wyposażonych szpitali na świecie.

Na zakończenie przypomniano, że od paru lat Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy pomaga zarówno dzieciom jak i najstarszym.

Jurek Owsiak podkreślał, że ta niedziela, 10 stycznia, jest wyjątkowa. „Można się śmiać, bawić się(…) dzisiaj czujemy się razem i mówimy Made in Poland,  bo to jest po prostu wyprodukowane, zrobione w Polsce”.

Zdjęcie: materiały prasowe