Prorektor Sokala sędzią Trybunału Konstytucyjnego

Prorektor ds. Studenckich i Polityki Kadrowej, prof. Andrzej Sokala został wybrany jednym z pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Dziewięcioletnia kadencja nowego składu sędziowskiego rozpocznie się w grudniu, po odebraniu oficjalnych nominacji z rąk prezydenta oraz ślubowaniu.

Prof. Andrzej Sokala rozpoczął przygodę z prawem na studiach prawniczych UMK, które ukończył w 1978 roku. Pomimo wszystkich późniejszych sukcesów zawodowych i zamiłowania do prawa, w tamtym czasie wybór kierunku studiów nie był aż tak oczywisty.

Praca sędziów Trybunału Konstytucyjnego to wiele godzin spędzonych na analizowaniu stanu prawnego spraw, które kierowane są do TK.

Objęcie nowej posady rodzi wątpliwości czy prof. Andrzej Sokala nadal będzie sprawował funkcję Prorektora ds. Studenckich i Polityki Kadrowej. Jak to bywa w świecie prawniczym, sukces gwarantuje odpowiednie wykorzystanie przepisów.

Skład sędziowski kolejnej kadencji TK uzupełnią również Roman Hausner, Krzysztof Ślebzak, Andrzej Jakubecki oraz Bronisław Sitek.

Zdjęcie: Andrzej Romański