„Dwa wymazy i do bazy”

Twój szpik ratuje. Akcja „Dwa wymazy i do bazy” będzie trwała 26 i 27 listopada, a w jej trakcie istnieje możliwość zarejestrowania się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Toruń jest jednym z ponad pięćdziesięciu polskich miast partnerskich biorących udział w akcji „Dwa wymazy i do bazy”. Jakie wymagania należy spełniać, aby móc się zarejestrować?

„Ogólnie dobry stan zdrowia. Mamy podaną listę wykluczeń. Można się rejestrować od 18. roku życia do 55.” – odpowiada na to pytanie Karolina Hajdukiewicz, studentka UMK, współorganizatorka przeprowadzania rejestracji na Collegium  Humanisticum UMK.

Pamiętać należy, że pobieranie wymazu jest bezbolesne i nie należy obawiać się procesu rejestracji. Ci, którzy nie zdołają zarejestrować się w trakcie obecnej akcji, będą mieli podobną możliwość wiosną przyszłego roku.

Zdjęcie: materiały prasowe dkms