Kongres i Płynące wieżowce w „Niebieskim Kocyku”

W poniedziałek 27 listopada w Kinie „Niebieski Kocyk”  zobaczymy „Kongres” w reżyserii Ari Folmana. Jest to film powstały dzięki współpracy Polski, Belgii, Francji, USA, Niemiec, Izraela i Luksemburga.

Aktorka Robin Wright gra tu samą siebie. Mieszka wraz z dziećmi na ranczo, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z propozycją możliwości zostania „zeskanowaną”- od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta, okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości. Jest to film oparty na „Kongresie futurologicznym” Stanisława Lema- przedstawia antyutopijną wizję społeczeństwa przyszłości. Obraz nowatorski i odważny, pełen pomysłów ukazujących w krzywym zwierciadle świat nieograniczonych możliwości technologicznych. Film nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową w kategorii: „Najlepszy film animowany”. Został również zakwalifikowany do udziału w tegorocznej edycji nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2014.

Natomiast we wtorek będziemy mogli obejrzeć polski film dramatyczny z 2013 roku- „Płynące wieżowce” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego.

Jest to historia Kuby- świetnie zapowiadającego się pływaka. Mieszka on wraz z matką i swoją dziewczyną Sylwią. Jego pozornie spokojne życie burzy jedna impreza, na której poznaje Michała. Ich wzajemna fascynacja powoli przeradza się w uczucie. Film opowiada współczesną historię o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji inności. Światowa premiera miała miejsce 18 kwietnia 2013 podczas Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Obraz zakwalifikowany został do udziału w tegorocznej edycji nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2014. Na festiwalu w Gdyni film nagrodzono w wielu kategoriach.

Ceny biletów: 10zł- studenci i absolwenci UMK, 12zł- pozostałe osoby.