Książnica nie zaśnie po raz drugi

7 Cudów Świata, Kingdomino czy Niezłe Ziółka – to tylko niektóre z gier planszowych dostępnych w Książnicy Kopernikańskiej. W sobotę mieszkańcy Torunia będą mogli skorzystać z nich bezpłatnie w ramach drugiej Nocy Gier Planszowych.

Książnica Kopernikańska ugości toruńskich geeków i nie tylko. Podczas tej nietypowej nocy zostanie udostępniona kolekcja gier licząca ponad 80 pozycji. Ze względu na porę trwania, wydarzenie skierowane jest głównie do studentów. Mówi o nim Marek OspalskiKsiążnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Impreza jest wspólną inicjatywą Książnicy i Programu Absolwent UMK. Pomysł zrodził się podczas dnia gier planszowych „Grawitacja 2017”. Szczegóły współpracy zdradza Anna Bielawiec-Osińska.

Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w miniturnieju gry Carrom – połączenia bilardu, snookera i gry w kapsle.

Goście w ramach wydarzenia mogą przynieść również własne gry planszowe, aby wspólnie pograć z innymi. Więcej informacji jest dostępnych na stronie wydarzenia na facebooku.

Materiał przygotował Rafał Wiśniewski.