Klęska głodu w Sudanie. PAH apeluje o pomoc

W Sudanie Południowym ogłoszona została, pierwszy raz od 6 lat, klęska głodu. Na pomoc czekają również obywatele Somalii i innych państw z regionu. Polska Akcja Humanitarna apeluje o wsparcie.

Sudan Południowy jest jednym z najbardziej zagrożonych katastrofami państw na świecie. O trudnościach z jakimi zmagają się jego mieszkańcy mówi Sylwia Żulewska z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Klęska głodu została na razie ogłoszona w dwóch regionach. Zagrożonych jest 100 tysięcy ludzi. Jeżeli jednak sytuacja się nie zmieni problem może rozprzestrzenić się na okoliczne okręgi i państwa. Głód może dotknąć ponad 21 milionów mieszkańców w tym 900 tysięcy dzieci. Jak więc można pomóc?

Istnieje również możliwość dłuższej współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje w jaki sposób można przekazać dowolną darowiznę na rzecz pomocy w Sudanie Południowy.

• Wpłać dowolną kwotę na konto – Alior Bank S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „SOS GŁÓD”
IBAN: PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960
SWIFT: ALBPPLPW
• Wpłać darowiznę online na stronie www.pah.org.pl/wspieraj – jako cel darowizny wybierz „SOS GŁÓD”