WOŚP nominowana do Nagrody Nobla

31 stycznia upłynął termin zgłaszania kandydatur do Nagrody Nobla.  Wśród nominowanych znalazła się również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą oficjalnie zgłosił dr Adam Grzegorczyk, rektor Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Showbiznesu w Warszawie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy ludzi. Słuszna sprawa i zapał wszystkich pracowników, wolontariuszy i zwykłych ludzi sprawia, że mimo zimowej aury, która co roku towarzyszy finałowi WOŚP w całej Polsce panuje atmosfera brazylijskiego karnawału. Między innymi dzięki tej atmosferze z takim sukcesem udaje się co roku zebrać pieniądze na cele medyczne. To wszystko zaowocowało niezwykłym wyróżnieniem jakim jest nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla. O wyróżnieniu tym mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Do wyników konkursu jeszcze daleka droga. procedury wyłaniania zdobywcy Nagrody są wielostopniowe. Po wstępnych analizach wybieranych jest około 30 kandydatów. Następnie grupa norweskich naukowców sporządza specjalne opinii na temat kandydatów. Na razie nie znamy dokładnej liczby zgłoszonych, w zeszłym roku kandydatur do nagrody napłynęło 376.

W zeszłym tygodniu Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowała, że po ostatnim, 25 Finale, na ich konto trafiło ponad 62 mln 418 tys złotych. Liczenie pieniędzy trwać będzie do końca lutego, oficjalne wyniki zaś ogłoszone zostaną 7 marca.

Materiał przygotowała: Paulina Jaskulska

[fot. oficjalne materiały WOŚP]