Jadłodzielnia – dziel się i częstuj

To już druga toruńska Jadłodzielnia, tym razem skierowana do studentów.  Od godziny 7:00 do 20:00 artykuły spożywcze można przynosić do Domu Studenckiego nr 3.

Akcja ma na celu dzielenie się jedzeniem – możemy przynieść to, czego już nie zjemy, a sami możemy poczęstować się świeżą żywnością przyniesioną przez innych. Pierwsza taka placówka funkcjonuje już z powodzeniem w pawilonie toruńskiego Manhattanu.

To świetna inicjatywa dla studentów, którzy przywożą jedzenie z domu lub robią zakupy na kilka dni. Czasami zdarza się, że w lodówce mamy za dużo produktów, których sami nie jesteśmy w stanie zjeść. Wtedy dobrym pomysłem jest przyniesienie żywności właśnie do punktu Jadłodzielni. Mówią organizatorzy – Sylwia KowalskaMichał Piszczek.

Jakie produkty można przynosić?

Inicjatorzy akcji zachęcają do wskazywania miejsc, w których mogłyby powstać kolejne jadłodzielnie. Więcej informacji o istniejących już punktach dzielenia się żywnością można znaleźć na facebookowej stronie Jadłodzielnia Foodsharing Toruń.

Materiał przygotowała Monika Krawaczyńska

[fot. oficjalna strona organizatora]