Co wiesz o ubezpieczeniach? – wykłady otwarte na WNEiZ

Pracowałeś podczas wakacji na umowę zlecenie? Jeśli tak, to możesz nie być objęty ubezpieczeniem zdrowotnym. O tym i innych kruczkach prawnych możecie dowiedzieć się na wykładach przygotowanych wspólnie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Wiedza na temat ubezpieczeń wśród Polaków jest niewielka, tymczasem od tego, czy jesteśmy ubezpieczeni zależy między innymi, czy mamy prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. „Mądry Polak po szkodzie”, mówi dr Damian Walczak z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Aby dowiedzieć się, czy jesteśmy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, wystarczy zapytać swojego lekarza pierwszego kontaktu lub w naszym oddziale NFZ. Ubezpieczenia zdrowotne to tylko jeden z wielu tematów, które zostaną poruszone na spotkaniach. Celem jest podniesienie ogólnego poziomu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Mówi Bożena Wankiewicz z toruńskiego oddziału ZUS.

Na spotkaniach eksperci z ZUS u UMK odpowiadają także na pytania stawiane przez studentów. Kolejne spotkanie przewidziano na 9 grudnia.

[fot. pixabay.com]