CM UMK razem z Harvardem

Póki co współpraca ekspercka, już wkrótce wspólne prowadzenie badań i pozyskiwanie środków. Katedra Nauropsychologii Klinicznej Collegium Medicum UMK oraz Laboratory of Neuroscience Uniwersytetu w Harvardzie nawiązały współpracę.

W planach jest prowadzenie wspólnych badań z zakresu przyczyn zaburzeń psychicznych między innymi psychoz. O szczegółach współpracy rozmawialiśmy z profesor Aliną Borkowską kierownikiem Katedry Neuropsychologii Klinicznej Collegium Medicum UMK.

Badania prowadzone w Katedrze Neuropsychologii Klinicznej ogniskują się na funkcjach i dysfunkcjach poznawczych ośrodkowego układu nerwowego.

W projekcie z Harvardem bydgoscy medycy skupią się nad badaniem genów i czynników w kontekście zwiększonego ryzyka do psychozy.

Profesor Borkowska zapewniła nas, że po powrocie z USA poinformuje Radio Sfera o szczegółach wspólnego projektu Collegium Medicum i Uniwersytetu w Harvardzie.

Zdjęcie: Collegium Medicum UMK

Posted in UMK