UMK pionierem Biur Karier w Polsce

Współpraca z pracodawcami, szkolenia studentów, pomoc w tworzeniu CV, nauka przygotowania prezentacji, pośrednictwo zawodowe, indywidualne spotkania. Tym wszystkim zajmuje się Biuro Karier UMK już od 20 lat.

Biuro Karier przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika było pierwszą taką organizacją w Polsce. Powstałe w 1993 roku z inicjatywy dyrektora Biura Karier na Uniwersytecie w Hull w Wielkiej Brytanii – Johna C. Franksa. W wielu europejskich krajach w tym czasie istniały już biura karier, które przyciągały licznych przedsiębiorców i pracodawców oraz umożliwiały studentom łatwiejsze wejście na rynek pracy.
Z okazji 20-lecia Biura Karier na UMK przed jego wejściem zostanie wywieszona pamiątkowa inicjatora powstania Biura przy toruńskim uniwersytecie Johna C. Franksa – mówi Ewa Banaszak, kierownik Biura Karier UMK.

Z czasem w całej Polsce zaczęły powstawać takie biura karier. Inne uniwersytety widząc sukcesy oraz powodzenie toruńskiej jednostki, także zapragnęły wypuszczać spod swych skrzydeł absolwentów przygotowanych do walki o posadę, wyszkolonych i nastawionych na osiągnięcie sukcesu. W tym momencie na większości polskich uczelni działają Biura Karier, które zrzeszone są w Ogólnopolskiej Sieci Biur Karier. Ich pracownicy szkolą się i tworzą społeczność, która ma za zadanie pomagać studentom i absolwentom w zdobywaniu kompetencji przydatnych w pracy.