Grupa SBB zagra w Od Nowie

Zespół SBB to jedna z ikon rocka progresywnego, która w latach 70. była jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Trio w maju zagości na deskach toruńskiego klubu Od Nowa w klasycznym składzie, znanym z pierwszych płyt.

Jeszcze jako Silesian Blues Band współpracowali z Czesławem Niemenem. Po zredukowaniu nazwy do SBB zadebiutowali w 1974 roku imiennym albumem koncertowym. Zespół w swoich początkach łączył wpływy jazzu, rocka progresywnego czy bluesa, czego efektem bywały długie, kilkunastominutowe suity. Pod koniec lat 70., na albumach Follow My DreamWelcome SBB zaprezentowało bardziej piosenkowe oblicze.