Trzeci półfinał Pojedynku Kapel vol. 3 w OdNowie

Ostatnie półfinałowe eliminacje już za nami i wiemy, kto zmierzy się ze sobą w finale. W środę 13 marca sala koncertowa OdNowy została po brzegi wypełniona słuchaczami. Po szalonych występach nastąpił moment napięcia. Kto dostanie się dalej? Oba zespoły – Wielkie Ilości Piorunów Na Raz oraz Nowakowsky band – dały z siebie wszystko. Zapowiada się emocjonująca finałowa bitwa!

W ostatnim półfinale jako pierwszy zagrał poznański kolektyw muzyczny Wielkie Ilości Piorunów Na Raz. Bawili widownię żywymi, punk-rockowymi kawałkami. Publiczność została zaskoczona przeróbką popularnego utworu Fagaty. Przywołano również wspomnienia z dzieciństwa dzięki coverowi utworu Fantazja zespołu Fasolki. Wielkie Ilości Piorunów Na Raz grają od nie tak dawna, ale już można znaleźć ich na Spotify z ich pierwszym singlem Wielkie Ilości Piorunów Na Raz.

[Fot.: Jakub Goschorski]

Więcej o twórczości tego niebanalnego kolektywu dowiemy się z wywiadu.

Jako następny wystąpił Nowakowsky band. Alternatywny rock z dużą dawką melancholii spokojnie rozkołysał widownię. Publiczność machała latarkami w rytm muzyki. Był to ciekawy kontrast w porównaniu z poprzednim zespołem. Tutaj również pojawił się cover, mianowicie Mississipi w ogniu Tomasza Organka.

[Fot.: Dominika Czaja]

Nowakowsky ma na swoim koncie EP Mój Blues. Nowych utworów stale przybywa i zarówno sam Nowakowsky jak i zespół są bardzo aktywni jeśli chodzi o koncerty i tworzenie nowych kawałków.

Co zdradzili nam o sobie muzycy?

Nadeszła długo wyczekiwana chwila ogłoszenia wyników. Do finału dostał się kolektyw Wielkie Ilości Piorunów Na Raz.

[Fot.: Jakub Goschorski]

Co o wyniku i całym wydarzeniu sądzą widzowie?

Tutaj następuje plot twist, ponieważ teraz wiemy, że w finale wystąpią oba zespoły! Nowakowsky band dostał się do finału dzięki przyznanej przez publiczność dzikiej karcie.

Do zobaczenia 6 kwietnia w finale na scenie OdNowy!

Czytaj też: Drugi półfinał Pojedynku Kapel vol. 3 w OdNowie

Materiał współtworzyli: Maria Willam, Kacper Chojnowski, Herbert Ochimowski, Anna Błażewicz, Paulina Skimina.