Powrót Balu Dziennikarza, czego się spodziewać?

Wielki powrót wydarzenia, które odbywało się cyklicznie co roku, kilka lat temu. Wydarzenie dla społeczności dziennikarskiej – studentów oraz wykładowców, czyli Bal Dziennikarza. Grill, dobre napoje i jeszcze więcej!

22 czerwca 2023 r. odbędzie się XI edycja Balu Dziennikarza. Start planowany jest na godzinę 17:00, a wszystko będzie miało miejsce na terenie zielonym przy DS9, tuż koło siedziby Radia Sfera.

Jakie różnice względem poprzedniej edycji?

Przede wszystkim zmianę widać w kierownictwie przedsięwzięcia. Wcześniej opowiadali za nie członkowie SKN Klubu Dziennikarza i forma ta była luźnym i przyjemnym sposobem na podsumowanie ich całorocznej pracy, oraz sposobem budowania własnej społeczności.

Tym razem organizatorami są czterej studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, którzy podjęli się tego wyzwania w ramach zaliczenia zajęć z Promocji i Reklamy. Tak więc: Karol, Kuba, Oskar oraz Tomek wspólnie odpowiadają za reaktywację tego wydarzenia w ramach tego przedmiotu, ale także w celu stworzenia wyjątkowego dla społeczności dziennikarskiej, która w odróżnieniu od niektórych kierunków, do najliczniejszych nie należy.

W programie tego wydarzenia możemy znaleźć takie atrakcje jak:

• Grill dziennikarzy
  • Wspólne gry i zabawy
  • Familiada: studenci VS wykładowcy
  • Gala Złotych Ananasów

Podobieństwa są widoczne gołym okiem, widać więc sporą inspirację względem ostatniej edycji tego wydarzenia, która miała miejsce jeszcze w czasach pandemii, w 2020 roku. Familiada pozostaje nadal w repertuarze, jednak nie posiadamy informacji, w jaki sposób różnić się będzie od tej sprzed kilku lat.

Nieco więcej wiemy o zbliżającej się Gali Złotych Ananasów. W trakcie jubileuszowej X edycji miała ona również miejsce, a laureaci spośród wykładowców byli wyłaniani w aż 9 różnych kategoriach, tj.: Cenzor, Infotainmenter, Innowator, Lider Opinii, Media Worker, Pogodynka, Pogromca Korony, Spiker, Społecznik. Dodatkowo wręczona została nagroda specjalna, dla wykładowcy, który w całej historii Balu Dziennikarza otrzymał najwięcej ananasów – jest to prof. dr hab. Marek Jeziński.

W tym roku wyróżnienia będą wręczane w 7 kategoriach takich jak: Idol, Mentor, Żyleta, Wujcio dobra rada, Ziomek, Słowotok, Zakręcony. Organizatorzy dodali więc lekkiej pikanterii, zważywszy na dwie ostatnie wyróżnienia, wręczane kolejno dla wykładowcy najskuteczniej wysyłającego studentów w objęcia Morfeusza, oraz najczęściej spóźniającego się i nieobecnego na zajęciach.

Udział w głosowaniu i podejmowaniu decyzji, kto zostanie laureatem w danej dziedzinie, mają wszyscy studenci dziennikarstwa, od I do V roku studiów.

Zapowiedzi Balu Dziennikarza

Pozostaje więc przekonać się osobiście, w jaki sposób przebiegnie ta impreza. Relacji z niej możecie spodziewać się na stronie Radia Sfera. Każdy student dziennikarstwa oraz każdy wykładowca z tego kierunku jest zapraszany i mile widziany.

Posted in UMK