Wkraczanie w dorosłość w 2023 roku – „Złożony świat młodych dorosłych”

W środę 13 czerwca odbyła się XVI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS), podczas której studenci nauk pedagogicznych i medioznawczych przybliżyli w swoich obradach mnogość problemów generacji Z.

Złożony świat młodych dorosłych – w poszukiwaniu siebie”, taki był tytuł konferencji, która odbyła się w Instytucie Nauk Pedagogicznych. Preludium, zaraz po oficjalnym otwarciu, stanowiła sesja plenarna, a jej moderatorką była dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk, adiunktka INP, która jako koordynator oraz dyrektor programowy konferencji opowiedziała nam o sekcjach odbywających się równolegle.

Dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk opowiada o sekcjach konferencji PKS

Przedstawiła nam również o swoje spostrzeżenia na temat mechanizmów, którymi kierują się obecni dwudziestolatkowie podczas wkraczania w dorosłość:

Dr Anna Kłąwsiuć-Zduńczyk przybliża problemy świata młodych dorosłych

Tematy poruszane podczas obrad rzuciły jasne światło na problemy bliskie młodym dorosłym, które mogły się wcześniej wydawać niezrozumiałe dla starszych pokoleń. Problemy ze wzorcami medialnymi, własnym wizerunkiem, wyzwania rozwojowe, z jakimi borykają się osoby z ADHD, czy chorobą afektywną dwubiegunową podczas zmagań na obecnym rynku pracy, obecne możliwości rozwoju to tylko wierzchołek góry lodowej tego, z czym borykają się Zetki. Ich świat z najbliżej perspektywy przybliżyli nam studenci nie tylko z Torunia, ale też m.in. z Bydgoszczy, Poznania i Warszawy.

Więcej informacji o funkcjonowaniu Pedagogicznej Konferencji Studenckiej uzyskać można na stronie internetowej.

[Fot.: Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka]

Posted in UMK