Dzień Dziecka w „Piernikowym Miasteczku”

W czwartek, 1. czerwca na toruńskim Piernikowym Miasteczku odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Imprezie towarzyszyło szereg atrakcji pobocznych, jednak nie brakowało przede wszystkim występów podopiecznych z OPP DH. Cała impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia – Michała Zaleskiego.

Jesteśmy tu dla dzieci

Na czwartkowe popołudnie, w godzinach 16:00-19:00 zaplanowano wiele atrakcji. Darmowe słodycze, lody oraz wata cukrowa. Najmłodszym ich wyjątkowy dzień umili również przedstawiciele służb mundurowych: Straży Miejskiej oraz Straży Pożarnej. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami, a także szlachetnych inicjatyw. Jedną z nich była zbiórka środków na podopiecznego jednej z grup w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza.

Być razem to czysta frajda

Wśród rodziców, krewnych oraz znajomych nie mogłoby zabraknąć przedstawicieli lokalnego samorządu. Gościem honorowym był Prezydenta Miasta Torunia – Michał Zaleski. który objął patronat honorowy nad wydarzeniem. Włodarz miasta zdradził sekret dlaczego ten festyn jest dla niego tak ważny

Całe Przedsięwzięcie zorganizowano głównie z myślą o dzieciach uboższych oraz potrzebujących. Dlatego specjalny występ zaprezentowali podopieczni Domu Dziecka „Młody Las”. Na scenie wystąpiło również sześć pozostałych formacji działających w ramach „Domu Harcerza”.

Inicjatorem przedsięwzięcia był pan Jacek Koszelak, właściciel Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego „Eco-Dom”.

Pełną Fotorelację z wydarzenia można naleźć na stronie OPP DH na Facebook’u.

Impreza odbywa się nieprzerwanie od ośmiu lat i jest nieoficjalnym rozpoczęciem lata w Mieście Kopernika.