Festiwal „ACT. ACCEPT/CARE/THRIVE”

18 kwietnia odbyło się otwarcie mikro festiwalu dialogu i działań artystycznych ACT. ACCEPT/CARE/THRIVE, który poprzez działania artystyczne i edukacyjne jest wyrazem potrzeby dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego.

Wystawa w Galerii S przy ul. Adama Mickiewicza 121 w Toruniu, to wynik działań interdyscyplinarnej grupy tworzącej projekt ACT, które mają wspierać inkluzywność i różnorodność. Osoby zaangażowane będą realizować cykl działań edukacyjnych i artystycznych, budując w ten sposób obszar dialogu oraz rozwijając akceptację, świadomą komunikację, a także rozbijać stereotypy.

Podczas festiwalu możemy obejrzeć prace szesnastu osób, które zostały wybrane oraz wystawione pod opieką kuratorską w składzie dziewięciu osób.

Kuratorka Dorota Chilińska przybliża nam źródło powstania projektu ACT oraz o tym, co możemy zobaczyć na wystawie:

Kuratorka Natalia Jaworańska o udziale Koła Feministycznego i Planie Na Rzecz Równości Płci:

Pełnomocniczka Rektora UMK ds. równego traktowania Aleksandra Dera oraz członkini zespołu tworzącego Plan Na Rzecz Równości Płci Julia Kapelańska-Pręgowska wyjaśniają, na czym ten plan polega i jak studenci mogą przyczynić się do jego rozwoju:

Artystka uczestnicząca w wystawie Zuzanna Kwiatkowska opowiada o swojej pracy i odczuciach związanych z festiwalem:

Festiwal trwa do 21 kwietnia, więc jeszcze jest czas, aby zajrzeć na wystawę i doświadczyć emocji zawartych w każdej pracy. Galeria S Wydziału Sztuk Pięknych UMK przy ul. Mickiewicza 121 jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-19.00, wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia