Wielki powrót na deski Od Nowy! – KLAMRA 2023

Wraz z początkiem wiosny do Od Nowy zawitają Alternatywne Spotkania Teatralne. To już trzydziesty pierwszy raz, kiedy będziemy mogli doświadczyć jednego z najważniejszych festiwali w Toruniu. KLAMRA 2023 posiada bogaty program i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal rozpoczyna się w sobotę, 25 marca i trwać będzie aż do 1 kwietnia. Spektaklami otwierającymi KLAMRĘ będą: „Światy możliwe” o godzinie 19:00 oraz „Morze ∞ możliwości” o godzinie 21:00.

Podczas festiwalu można zobaczyć teatry tańca i lalek, przedstawienia tworzone na podstawie wielkich tekstów literatury polskiej i światowej, spektakle, w których wykorzystywana jest technika multimedialna, monodramy oraz performance – zapewniają nas organizatorzy wydarzenia.

10 marca ruszyła sprzedaż biletów oraz karnetów. Sprzedawane są od poniedziałku do piątku wyłącznie w ACKiS „Od Nowa” (ulica Gagarina 37A), w recepcji, w godzinach od 10:00 do godziny 16:00. Jeśli chcemy zakupić karnet, będąc studentem, pracownikiem, bądź absolwentem UMK z Kartą Absolwent, jest to koszt 220 zł. Cena karnetu normalnego wynosi 250 zł. Istnieje również możliwość zakupienia biletu na pojedyncze spektakle KLAMRY. Cennik dostępny na oficjalnej stronie festiwalu.

Program festiwalu zawiera dziesięć spektakli oraz siedem wydarzeń towarzyszących:

25 marca (sobota):
godz. 19:00 TEATR KANA „Światy możliwe”
godz. 21:00 GRUPA GRA/NICE „Morze ∞ możliwości”

26 marca (niedziela):
godz. 19:00 NATALIA SAKOWICZ „Pobudka”,
godz. 20:30 otwarcie wystawy Galeria Dworzec Zachodni – „Don Kichot” rysunek i rzeźba Józefa Wilkonia (wystawa będzie czynna do 15 kwietnia). O godzinie 21:00 gościem będzie Józef Wilkoń

27 marca (poniedziałek):
godz. 19:00 TEATR ANTRAKT „Legenda o Karmazynie”
godz. 21:00 KINO „NIEBIESKI KOCYK” na KLAMRZE Kopernikański Wieczór Filmów

28 marca (wtorek):
godz. 19:00 TEATR ZIELONE SŁOŃCE „Wyrywacz serc”
godz. 21:00 KINO „NIEBIESKI KOCYK” na KLAMRZE „Niebezpieczni dżentelmeni”

29 marca (środa):
godz. 19:00 NIE TEATR „Jestem baba. Rzecz być może o Annie Świrczyńskiej”
godz. 21:00 JAZZ NA KLAMRZE BERŚCIERSTRYKO

30 marca (czwartek):
godz. 19:00 B’CAUSE DANCE COMPANY „Kepler 22 B”
godz. 21:00 GRUPA WORAZU „Urażone Guru”

31 marca (piątek):
godz. 19:00 TEATR USTA USTA REPUBLIKA „Gdzieś daleko stąd”
godz. 21:00 TEATR KOMUNA WARSZAWA „Jak zmusić ludzi do szczęścia”

1 kwietnia (sobota):
godz. 12:00 W przestrzeni pomiędzy – warsztat tańca butoh
godz. 19:00 FREYGISH ORCHESTRA – koncert

Więcej szczegółów dotyczących KLAMRY na oficjalnej stronie internetowej festiwalu lub Facebooku.

[Fot.: materiały organizatora KLAMRY 2023]