Nowa grupa wsparcia dla studentów

Świat ludzi w maskach – takim powitali i poznali go studenci pierwszego roku. Uniwersytet był dla nich miejscem, w którym mogli ukryć za kawałkiem materiału garść niepokoju i niepewności. Jak radzą sobie w nowej rzeczywistości? Społeczność Radia Sfera wychodzi z rozwiązaniem dla wszystkich borykających się z problemem akceptacji nowych twarzy.

Około tydzień temu załamał się świat najmłodszych studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski przekazał podczas konferencji informacje na temat zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej i komunikacji miejskiej. Zakończyły się również przymusowe kwarantanny – zostawiły one miejsce dla tych dobrowolnych i w granicach własnego rozsądku. Pasjonaci maseczek mogą jednak odetchnąć z ulgą, w placówkach medycznych będzie trzeba nadal zasłonić twarz za bezpieczną barierą.

Czasy maseczek, izolacji i opustoszałego kampusu to już przeszłość. O wielu akcjach, które miały swój początek w pandemii pisaliśmy na naszej stronie, były to m.in. pobudzające do nauki i zabawy lekcje w plenerzewyzwanie rapowe #hot16challenge2.

Po raz pierwszy w Polsce, na wskutek koronawirusa, placówki edukacyjne zamknięto 12 marca 2020 roku. W trakcie tych dwóch trudnych lat społeczeństwo wypracowało sobie dość skuteczny sposób radzenia z rozprzestrzeniającymi się wirusami. W nowej rzeczywistości studenckiego życia, po marcu ’20, rozpoczęły swoją naukę dwa ostatnie roczniki żaków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Jak znoszą nowe i bezmaseczkowe realia stali bywalcy kampusu uniwersyteckiego na Bielanach?

Jak długo będzie trwać jeszcze ta udręka? Gdzie znaleźć ratunek na swoje zmartwienia? Odpowiedź jest prosta – kieruj się do Radia Sfera na pierwsze spotkanie Sferowicznie Fajnej Ekipy Rozwiewającej Apatię. Spotykamy się 6 kwietnia o godzinie 18.30 w Domu Studenckim numer 8.

Wszystkie informacje zamieszczone w artykule powstały wskutek Prima Aprilisowego żartu. Ziarno prawdy zostało jednak zasiane. Widzimy się 6 kwietnia w redakcji Radia Sfera o godzinie 18.30 na wiosennym naborze. Przybywajcie!