Radio Sfera UMK

Gramy swoje, po studencku!

AMP w futsalu mężczyzn – Półfinał A [RELACJA]

W dniach 3-6 lutego 2022 roku Toruń był gospodarzem Półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Stawką turnieju był awans do ogólnopolskiego Finału w Krakowie, do którego trafiły cztery najlepsze drużyny toruńskich zawodów.

W rywalizacji wzięło udział 15 zespołów. Spotkania toczyły się równocześnie w obu halach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. W swoim pierwszym starciu w grupie D Uniwersytet Mikołaja Kopernika podejmował 4 lutego AWFiS Gdańsk. Już po 6. minutach na tablicy widniał wynik 2:2, który utrzymał się do przerwy. Kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie, ale ich autorami byli wyłącznie gdańszczanie – ekipa z Pomorza zwyciężyła tym samym 5:2. O przebiegu meczu otwarcia, jak i o celach torunian na ten turniej opowiedział ich grający trener – Łukasz Żebrowski.

Nadzieje AZS-u UMK Toruń na wejście do fazy pucharowej jeszcze tego samego dnia rozwiała drużyna PUSS Piła. Wyżej notowani wielkopolanie wygrali aż 7:2, pozbawiając Akademików szans na awans do ćwierćfinału. W swoim ostatnim pojedynku w grupie D ekipa z „Grodu Kopernika” przegrała 5 lutego z AWF-em Poznań 2:4. Kierownik zespołu – Hubert Żurkiewicz – wypowiedział się m.in. o przyczynach nieudanego występu torunian.

Awans do ogólnopolskiego Finału w Krakowie wywalczyły ostatecznie: AWFiS Gdańsk, WSG Bydgoszcz, PUSS Piła i Uniwersytet Gdański. W spotkaniu o 3. miejsce drużyna z Wielkopolski pewnie ograła gdańszczan 7:1. Pomeczowego komentarzu udzielili Jakub Grzywacz (bramkarz ekipy z Gdańska) oraz szkoleniowiec pilan – Maciej Konert.

Zwycięzcami Półfinału A nieoczekiwanie zostali futsaliści AWFiS Gdańsk, którzy pokonali w decydującym starciu WSG Bydgoszcz 4:2. Zmagania swoich zespołów podsumowali Maciej Śliwiński (zawodnik AWFiS-u) i trener bydgoszczan – Szymon Nowicki.

Królem strzelców turnieju został Wojciech Węgrzyn z drużyny PUSS Piła (13 goli). Ogólnopolski Finał w Krakowie z udziałem 16 najlepszych ekip z całego kraju zostanie rozegrany w dniach 23-26 lutego.

Końcowa klasyfikacja Półfinału A AMP w futsalu mężczyzn (Toruń, 3-6 lutego):