WRO on tour w Toruniu

Koło Naukowe Studentów Krytyki Artystycznej we współpracy z Galerią Forum UMK, NIEMIEJSCEM oraz wrocławskim WRO Art Center zapraszają na spacer po czterech pokazach programów wideo, przygotowanych w ramach 19. Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO „REVERSO.

Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO stanowi główne forum sztuki nowych mediów w Polsce i należy do przodujących wydarzeń artystycznych w Europie. Od swego powstania w 1989 roku, prezentuje sztukę tworzoną elektronicznymi i cyfrowymi środkami kreacji i komunikacji, eksploruje współczesne terytoria twórczości oraz buduje perspektywę krytyczną wobec aktualnych problemów sztuki, technologii i społeczeństwa.

Co dwa lata Wrocław staje się miejscem prezentacji wybranych najnowszych realizacji artystycznych, połączonych z dyskusjami i spotkaniami z twórcami i ludźmi nauki, odbywającymi się z udziałem publiczności oscylującej w zmiennej dynamice pomiędzy kontemplacją i namysłem, przeżyciem i konfrontacją.

W toruńskich instytucjach kultury wystawiane będą instalacje wideo, które wcześniej pokazywane były na 19. Biennale Sztuki Mediów WRO “REVERSO”. Wydarzenie odbędzie się 21 stycznia, a specjalnymi uczestniczkami Lilianna LeńDagmara Domagała – członkinie rady programowej WRO Art Center. Organizatorzy zapraszają również na rozmowę z Lilianą Zeic – polską artystką wizualną, queerową feministką oraz doktorą sztuk pięknych.

Instalacje wideo zobaczyć będzie można kolejno w: Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” (godz. 16:00), Galerii Forum UMK i Szatni na Wydziale Sztuk Pięknych UMK (godz. 18:00) oraz Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” (godz. 20:00), gdzie odbędzie się pokaz specjalny i spotkanie autorskie.

Szczegółowe informacje i harmonogram wydarzenia dostępne są na Facebooku.
[foto: oficjalne grafika wydarzenia]