Rozczarowujący weekend sportowców AZS UMK [RELACJA]

W miniony weekend w hali UCS w Toruniu rozegrane zostały mecze siatkarek i koszykarzy AZS UMK. Siatkarze udali się natomiast na wyjazdowe spotkanie do Żagania. Niestety – wszystkie starcia toruńskich Akademików zostały tym razem przegrane znaczącą różnicą punktową.

Koszykarze AZS UMK Transbruk Toruń podejmowali 27 listopada we własnej hali niżej notowany zespół TS Basket Poznań w ramach 12. kolejki grupy A 2. ligi PZKosz. Goście od samego początku stawiali jednak opór gospodarzom i zakończyli pierwszą kwartę z niedużą przewagą (23:20). Później poznanianie całkowicie zdominowali parkiet, stopniowo powiększając swoje prowadzenie i ostatecznie wygrywając aż 90:65. Po spotkaniu Kamil Michalski – trener torunian – powiedział, że „wynik rywalizacji jest skutkiem niedocenienia rywala, ale do następnego ligowego starcia jego zawodnicy z pewnością przygotują się na 120%”.

Pomeczowego wywiadu udzieliła także wschodząca gwiazda toruńskiej koszykówki – 16-letni rozgrywający Paweł Sowiński.

Tego samego dnia w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w ramach 9. kolejki 2. ligi PZPS kobiet (grupa nr 1) siatkarki AZS UMK Toruń grały z drużyną GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca II. Swoimi odczuciami przed spotkaniem podzieliła się kapitan gospodyń – Oliwia Zarębska (studentka kierunku sport i wellness).

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie strony naprzemiennie zdobywały punkty, jednak w pewnym momencie ekipa ze Stężycy odskoczyła toruniankom i nie oddała już tej przewagi do końca pojedynku. Podopieczne trenerki Bereniki Tomsi (98-krotnej reprezentantki Polski) w każdym secie potwierdzały swoją dominację nad AZS-em, co zaowocowało triumfem gości 3:0.

Przebieg rywalizacji skomentował szkoleniowiec zawodniczek z „Grodu Kopernika” – Mariusz Soja.

Tymczasem na wyjeździe swoje spotkanie 9. kolejki 2. ligi PZPS (grupa nr 1) rozegrali w sobotę siatkarze AZS UMK Toruń, mierząc się z zespołem WKS Sobieski Arena Żagań. Gospodarze szybko rozwiali nadzieję torunian na drugie z rzędu ligowe zwycięstwo, pokazując swoją wyższość nad przeciwnikami w każdym elemencie gry. Duża w tym zasługa MVP meczu – Pawła Gajowczyka, który poprowadził drużynę z województwa lubuskiego do gładkiej wygranej 3:0.

Szczegółowe relacje ze spotkań koszykówki i siatkówki znajdują się na stronie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

Materiał współtworzyli: Michał Bławat, Jędrzej Jankowski i Bartosz Matlęga.

[fot. Andrzej Romański]