Start sezonu i niedosyt AZS UMK [RELACJA]

W miniony wtorek w ramach 1. kolejki gr. I 2. Polskiej Ligi Futsalu piłkarze AZS UMK Toruń podjęli u siebie drużynę Beniaminek 03 Starogard Gdański. Tego dnia oba zespoły miały okazję po raz pierwszy zagrać na nowo wybudowanej hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, która może w przyszłości okazać się twierdzą torunian.

Przedmeczowego wywiadu udzielił kierownik drużyny gospodarzy – Hubert Żurkiewicz.

Spotkanie rozpoczęli goście, którzy w miarę upływu gry przejęli inicjatywę. Pierwszego gola dla Starogardu w 4. minucie zdobył Konrad Nowak, a chwilę później Aarón Suárez Perera podwyższył prowadzenie ekipy z Pomorza. Przy wyniku 0:2 AZS podniósł się i zdominował końcówkę pierwszej połowy, co zaowocowało kontaktową bramką kapitana Kamila Gutkowskiego, studenta wojskoznawstwa.

W trakcie przerwy swoimi wrażeniami z meczu podzieliło się dwóch sympatyków toruńskiej drużyny.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli goście, jednak świetna postawa bramkarza Kamila Laska – studenta kierunku sport i wellness – pozwoliła utrzymać AZS w grze. Po zaciętej wymianie ciosów i wspaniałych paradach obu golkiperów Kamil Gutkowski ponownie wpisał się na listę strzelców, wyrównując wynik starcia na 2:2. Przyjezdni mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatniej minucie gry, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Kamil Woroniecki, kolejny ze studentów kierunku sport i wellness. Toruński zespół również stworzył kilka niebezpiecznych okazji, których niestety nie udało się zamienić na gola. Po zakończeniu rywalizacji obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Pomeczowy głos zabrał II trener AZS UMK Toruń – Krzysztof Wasilkiewicz.

Spotkanie w kilku słowach podsumował także Kamil Gutkowski, autor obu trafień dla AZS.

Swoją opinię zarówno na temat pierwszej kolejki sezonu, jak i atmosfery na trybunach wyraził Kamil Woroniecki.

Tuż po meczu swoimi spostrzeżeniami podzielił się również trener Beniaminka 03 Starogard Gdański.

Najbliższe spotkanie futsalistów AZS UMK odbędzie się już 13 listopada o godz. 17:00 w nowej hali UCS. Rywalem torunian będzie KP Wooden Villa Września.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Szczegółowa relacja z meczu dostępna jest na stronie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

Materiał współtworzyli: Bartosz Matlęga i Jędrzej Jankowski.