Słodko-gorzki weekend sportowców AZS UMK [RELACJA]

W sobotę 6 listopada na toruńskich sympatyków sportu akademickiego czekały nie lada emocje. Swoje spotkania w ramach ligowych rywalizacji rozegrali koszykarze oraz żeńska i męska sekcja siatkówki AZS UMK. Choć żadna z tych trzech ekip nie była faworytem swoich starć, to jedna z nich po końcowym gwizdku wzniosła ręce w geście zwycięstwa.

Jako pierwsi na parkiet w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego wyszli w sobotę koszykarze AZS UMK Transbruk Toruń. Zajmujący dotychczas 5. miejsce w tabeli grupy A 2. ligi PZKosz gospodarze podejmowali wicelidera AMW Asseco Arkę II Gdynia. Swoje opinie o pierwszych kolejkach sezonu, jak i o rywalach z Pomorza wyrazili trener Kamil Michalski oraz występujący na pozycji silnego skrzydłowego Jakub Dusza.

Od początku meczu to gdynianie narzucili swoje warunki gry, szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Pomimo udanej środkowej fazy spotkania torunianie nie byli w stanie powstrzymać gości z Gdyni przed odniesieniem szóstej wygranej w sezonie (87:76). Przebieg zawodów skomentowali trener Asseco – Mateusz Żołnierewicz oraz zawodnicy AZS UMK – Damian ChojnackiJakub Jagodziński.

Godzinę po zakończeniu zmagań koszykarzy swój domowy mecz w hali UCS w ramach grupy I 2. ligi PZPS rozegrali również siatkarze AZS UMK Toruń. Po przeciętnym początku rozgrywek pokonanie faworyzowanego zespołu KPS Stalpro Joker Powiat Pilski wydawało się nie lada wyzwaniem, o czym mówi Krystian Kuczkowski – środkowy bloku.

Obawy torunian potwierdziły się w pierwszych dwóch setach, które Joker wygrał wyraźną różnicą punktów. W trzeciej partii AZS postraszył jednak drużynę z Wielkopolski, o której sukcesie przesądziła dopiero końcówka seta. Pomeczowej wypowiedzi udzielił trener gości – Daniel Pliński (142-krotny reprezentant Polski), a także szkoleniowiec gospodarzy – Michał Tyburski.

W o wiele lepszych nastrojach sobotnie popołudnie spędziły za to siatkarki AZS UMK Toruń. Podopieczne trenera Mariusza Soi pokonały na wyjeździe 3:2 ekipę Enea Energetyk Poznań II. Pomimo niekorzystnego wyniku po trzech setach (1:2) torunianki potrafiły odwrócić losy spotkania, dzięki czemu plasują się teraz w samym środku tabeli grupy I 2. ligi PZPS.

Szczegółowe relacje z rywalizacji koszykarzy i siatkarzy dostępne są na stronie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

[fot. Andrzej Romański]