Podsumowanie tygodnia w Radiu Sfera

Wizja dłuższej przerwy od zajęć, codziennych obowiązków i zdalnego, niezbyt ekscytującego studenckiego życia zmobilizowała nas do cięższej pracy. W tym tygodniu tradycyjnie budziliśmy Was od 8:00 na Przedpołudnikach, a wieczorami serwowaliśmy dobrą muzykę podczas audycji autorskich, przeplatając to wszystko świeżymi newsami naszych reporterów.

Spragnieni licznych wydarzeń kulturalnych w Toruniu zajrzeliśmy w tym tygodniu do naszego dobrego znajomego „za miedzą”, gdzie po tylu latach współpracy wchodzimy niemal jak do siebie. Jak zawsze okazało się, że był to dobry wybór i dotarły do nas najnowsze informacje. Grupka sferowiczów, która jeszcze w 2019 roku regularnie uczęszczała na Slam Poetycki, by transmitować go dla naszych słuchaczy, już nie może doczekać się nowego wydarzenia organizowanego w ramach projektu  „Poszerz ŚwiatoPogląd. Szczegóły Ogólnopolskiego Imigranckiego Slamu Poetyckiego Babel przybliża nasza reporterka Patrycja Wawrzeńczyk.

Nasza wirtualna redakcja pełna jest młodych sferowiczów, z których każdy błądzi w swoim wyjątkowym świecie. Jednym z takich radiowców jest Bartek Matlęga, zwany pieszczotliwie przez niektórych Discosambą. Nadaje do nas z Płocka, a w tym tygodniu zabiera nas na tory wyścigowe Formuły 1.

W tym tygodniu wirtualnie zajrzeliśmy również na nasz kampus, gdzie startuje sieć Poradni Studenckich UMK. Cały sekret akcji polega na tym, że studenci pod okiem akademików będą odpowiadać na pytania mieszkańców. Przedsięwzięcie to część projektu realizowanego na 10 uniwersytetach YUFE w całej Europie. Szczegóły akcji przybliża Marcin Czyżniewski – rzecznik prasowy UMK.

Mimo wszystko nie samą kulturą, sportem i studiami tradycyjny toruński sferowicz żyje. Jak zawsze zaglądamy również na międzynarodową scenę muzyczną, skąd docierają do nas informacje o Arianie Grande. (Plotki głoszą, że w radiu mamy wieloletnich wielbicieli artystki, a jednego z nich możecie usłyszeć w każdy czwartek na Przedpołudniku). Sprawę zbadała nasza reporterka muzyczna Zuzia Bruździńska.

Podsumowując ten tydzień, nie możemy nie wspomnieć o naszym radiowym projekcie Sfera On The Road, gdzie wirtualnie zwiedzamy rodzinne miejscowości radiowców, ale też wyruszamy poza granice Polski, żeby sprawdzić jak tam życie na Erasmusie. Tym razem odwiedziliśmy Nową Wieś (tę jedną z 117 w Polsce!). Zabrała nas tam nasza dziennikarka Sylwia Zwierzchowska i udowodniła, że każda wieś ma swój urok, a spływy kajakowe to sztos nad sztosami.

Jak zawsze przypominamy Wam o autorskich audycjach naszych radiowców, gdzie możecie poznać między innymi historię najsłynniejszych seryjnych morderców, zastanowić się nas sensem swojego życia przy dobrym bluesie, potańczyć albo poleżeć do specyficznej, jednak wpadającej w ucho elektroniki i dodatkowo udać się na wycieczkę do Azji w rytmach k-popu. A na koniec sprawdzić co słychać u naszych sportowców i wypić samotne pandemiczne piwo do dobrej polskiej muzyki.

Wszystkim naszym słuchaczom życzymy udanej przerwy od codziennych obowiązków. Uważajmy wszyscy na siebie, nośmy maski, dezynfekujmy ręce i dbajmy o swoje zdrowie. Wracamy do Was już w środę (07.04)!

Do usłyszenia!

PS. Na sam koniec tradycyjnie zapraszamy do sprawdzenia nowości antenowych, które wybiera dla Was nasza niezastąpiona redaktor programowa Zuza Pilimon. (Zwana też przez kurierów Zuzą Plimon, Pilmon, czy Pilimion).