Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w dobie pandemii

W ograniczonym składzie rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki. Uroczystość inaugurującą wyjątkowy rok nauki, rozpoczęto przekazaniem insygniów nowemu rektorowi UMK, profesorowi Andrzejowi Sokali.

W momencie trwania uroczystości, według oficjalnych wiadomości udostępnianych przez Ministerstwo Zdrowia, w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 2864 zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2). W celu zachowania odpowiedniego dystansu społecznego pomiędzy zgromadzonymi w trakcie uroczystości, wstęp na teren Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika miały tylko osoby zaproszone.

Rozpoczęty rok akademickich zmagań będzie wyjątkowy dla studentów i nauczycieli akademickich, część zajęć odbywać się będzie w sposób zdalny lub hybrydowy. Więcej na ten temat zdradził JM Rektor profesor Andrzej Sokala.

O swoich obawach i nastawieniu do tego typu sposobu nauczania opowiedzieli również studenci pierwszego roku.

Jakie plany na swoją pierwszą kadencję ma nowy rektor UMK?

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć nowego Przewodniczącego Samorządu Studenckiego UMK Huberta Długołęckiego, który przy tej okazji zdradził pierwsze szczegóły tegorocznej imprezy otrzęsinowej.

Wszystkim studentom rozpoczynającym naukę w nowym semestrze życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się wszyscy razem na zajęciach.

Materiał przygotowała Maria Nowak.

[Fot. Marta Łazarska]