28. Finał WOŚP – relacja toruńska

Toruń WOŚP-em żyje! Mieszkańcy Torunia udowadniają to co roku, dzisiaj nie jest inaczej, starówka została opanowana przez poprzebieranych wolontariuszy oraz ludzi, którzy chcą chociaż przez chwilę poczuć ten szczególny klimat związany z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Do puszek Orkiestry swoje datki wrzucają wszyscy, bez względu na wiek, płeć czy poglądy! W dniu finału każdy z nas może stać się filantropem, a o tym dlaczego warto wspierać WOŚP z toruńskimi darczyńcami rozmawiała nasza reporterka, Ola Sosińska

Do zbiórki dołączyli się również motocykliści

Dobroczynności niestraszne są nawet zakazy parkowania. Kujawski Truck Center zaparkował w rynku swoją potężną ciężarówkę, aby pokryła się czerwienią WOŚPowych serduszek

Jak co roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachwycają pomysłami na przebrania. Stada cielaków, łodzie a przede wszystkim wspaniałe nastroje. Na toruńskich ulicach jest kolorowo i wesoło. Z wolontariuszami rozmawiali nasi reporterzy Zuzia Bruździńska, Justyna Okulczyk i Mikołaj Wolski.

Każdego roku w dniu Finału na ulicach polskich miast wolontariusze bezinteresownie zbierają datki na WOŚP. Trzeba o nich odpowiednio zadbać. Bardzo ważnym tematem jest catering, dzięki któremu wolontariusze mają jeszcze więcej siły do pracy. Nasza reporterka, Justyna Okulczyk, rozmawiała z wolontariuszką Dorotą, która wyjaśniła nam jak wygląda sprawa jedzenia w toruńskim Sztabie.

WOŚP idzie z duchem czasu. Od lat banki wspierające inicjatywę Jurka Owsiaka przekazują pieniądze na Finał w oparciu o ilość transakcji, które robi się w tym dniu. Możemy sprawić, że tych transakcji będzie jeszcze więcej dzięki specjalnym wolontariuszom, którzy przyjmują wpłaty również w wersji cyfrowej. Do jednego z takich wolontariuszy, Bartka Nowaka, zbliżyła swoją kartę i dyktafon, Oliwia Ciszewska.

Finał WOŚP w Toruniu, to jednak nie tylko starówka. Od lat sportowe emocje rozgrzewają wszystkich miłośników Finału w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Tym tematem zajął się oczywiście nasz redakcyjny specjalista ds. sportu – Bartek Matlęga.

Kolejną szkołą, która bardzo mocno angażuje się w organizację toruńskiego finału jest I Liceum Ogólnokształcące – tam już po raz 14. powstał finałowy Sztab.

W WOŚP-owym krajobrazie Torunia stałym punktem jest oczywiście Rowerowa Masa Krytyczna, która pomimo styczniowej niepogody po raz kolejny przejechała toruńskimi ulicami. Z rowerzystami rozmawiała Angelika Dolacka.

Tak wyglądał początek 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu. Już niedługo będziecie mogli usłyszeć relacje z kolejnych wydarzeń, m.in. z kolejnego charakterystycznego wydarzenia związanego z toruńskim Finałem – Ściskawą.

[fot. Julia Marszewska]
[materiały: Oliwia Ciszewska, Justyna Okulczyk, Angelika Dolacka, Zuzia Bruździńska, Mikołaj Wolski]