AuTORytet tegorocznego Plebiscytu MediaTory wybrany!

W trzynastej edycji plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie, AuTORytetem została Beata Michniewicz. 13 edycja plebiscytu zostanie rozstrzygnięta 7 grudnia podczas Gali Finałowej w Krakowie.

Jak co roku, w połowie listopada, dowiadujemy się kto został wybrany AuTORytetem wśród młodych dziennikarzy! Tym razem, decyzją głosujących, AuTORytetem Plebiscytu MediaTory została Beata Michniewicz, dziennikarka Programu III Polskiego Radia.  W ubiegłych latach laureatami w kategorii AuTORytet zostali między innymi: Hanna Krall, Marek Niedźwiecki czy Wojciech Mann.

W kategorii AuTORytet, studenci z całej Polski wyróżniają dziennikarzy i ludzi mediów, od których mogą uczyć się najważniejszych dziennikarskich wartości, takich jak rzetelność czy profesjonalizm. Nagroda ma wymiar ponadczasowy i przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej. Młodzi adepci dziennikarstwa samodzielnie mogą wpisać nazwisko dowolnej osoby, która ich zdaniem zasługuje na tytuł dziennikarskiego autorytetu, bądź skorzystać z listy propozycji pomocniczych, stworzonej przez organizatorów plebiscytu.

Zwyciężczyni odbierze nagrodę podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 7 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na oficjalnej stronie plebiscytu oraz na Facebooku.

MediaTory to plebiscyt, w którym prawo głosu oddaje się studentom dziennikarstwa z uczelni z całej Polski. Tego roku w głosowanie zaangażowały się 22 uczelnie partnerskie, czyli wziąć udział w wyborze laureatów mogło wziąć ponad 10 tysięcy studentów.

[Foto: Wojciech Kusiński]