Indywidualne Mistrzostwa Świata na Motoarenie

W sobotę 5 października na toruńskiej Motoarenie zakończy się rywalizacja o Indywidualne Mistrzostwo Świata w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Wyścigi będą oczywiście główną, choć nie jedyną, atrakcją czekającą na kibiców.

Zakończenie sezonu w tym roku jest szczególnie interesujące dla krajowych kibiców, bo po raz pierwszy od 2010 roku szansę na tytuł mistrza ma Polak, Bartosz Zmarzlik. Aktualnie jest on wicemistrzem świata, a gdyby udało mu się ukończyć sobotnie rozgrywki w czołówce miałby szansę zostać trzecim polskim zwycięzcą żużlowego indywidualnego Grand Prix w historii. Poza nim w wyścigu wystartuje trzech innych Polaków: Maciej Janowski, Patryk Dudek i Janusz Kołodziej.

Fani żużla w Toruniu już od godziny 13:00 będą mogli skorzystać z innych atrakcji, które zaoferuje im miasteczko kibica pod Motoareną. Przygotowano strefę relaksu oraz wyścigi na motocyklach w wirtualnej rzeczywistości.

Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00.

Więcej na temat rozgrywek i zawodników FIM Speedway Grand Prix znajdziecie na oficjalnej stronie organizatorów.

[fot. Jarosław Pabijan / materiały prasowe GLS]