Prawo rodzinne i spadkowe w dobie zmian

21 maja 2019 roku Koło Naukowe Prawa Cywilnego i Rodzinnego zorganizowało ogólnopolską konferencję naukową pt. „Perspektywy prawa rodzinnego i spadkowego wobec zmian społecznych i gospodarczych”. Wydarzenie składało się z pięciu paneli, zawierających wystąpienia eksperckie oraz studencko-doktoranckie.

Kwestia praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny dotyczy każdego z nas. Ciągłe zmiany w prawie rodzinnym i spadkowym były głównym zagadnieniem wczorajszej konferencji odbywającej się na Wydziale Prawa i Administracji. O jednym z poruszanych na niej tematów mówi jeden z organizatorów – Bartosz Gorczyński.

Problematykę zmian w tej dziedzinie prawa przedstawił opiekun Koła, dr Tomasz Jasiakiewicz.

O tematach swoich wykładów wypowiedziały się dwie studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Paulina Kuźmicz oraz Joanna Żochowska.

Wśród zaproszonych na konferencję gości znaleźli się przedstawiciele licznych polskich uczelni, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy też Uniwersytetu Łódzkiego. Swoje prelekcje wygłosili również reprezentanci Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, a także Fundacji „Pracownia Dialogu”.

Posted in UMK