Rosyjski u Hercena, niemiecki u… Kopernika

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych co roku wzbogaca ofertę prowadzonych zajęć. Poza obowiązkowymi lektoratami, w tym semestrze można będzie uczestniczyć w obcojęzycznych zajęciach ogólnouniwersyteckich, a w wakacje nauczyć się języka rosyjskiego w Petersburgu.

W tym roku, Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych po raz kolejny organizuje wakacyjny kurs języka rosyjskiego na Uniwersytecie im. A.I. Hercena w Sankt Petersburgu. Opiekunem wyjazdu jest lektor języka rosyjskiego SPNJO Łukasz Piotrowski.

Wyjazd planowany jest na początek lipca, dzięki czemu można będzie na własne oczy zobaczyć słynne białe noce. Poza nauką języka obcego, na uczestników kursu czekać będą różne atrakcje.

Organizacja czasu wolnego zależy od potrzeb kursantów. Można będzie zarówno intensywnie zwiedzać miasto wraz z grupą, jak i odpoczywać w pobliskim parku.

Orientacyjny koszt dwutygodniowego kursu to 3500 złotych, a chęć uczestnictwa można zgłaszać do końca marca.

Dla tych którzy wolą zajęcia na miejscu w Toruniu, Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych przygotowało interesujące rozwiązanie. Po raz drugi, można zapisać się na zajęcia ogólnouniwersyteckie w języku niemieckim.

Zapisy na obcojęzyczne zajęcia ogólnouniwersyteckie potrwają do 11 marca. Zdobyte w ich trakcie umiejętności mogą okazać się przydatne w każdej chwili, ponieważ jak powiedziała nam Julita Markowska z SPNJO —„nigdy nie wiadomo, gdzie kogo losy rzucą”.

[Na zdjęciu: Twierdza Pietropawłowska w Petersburgu. Źródło: Wikimedia Commons]