Studenci UMK zaproszeni do Strasbourga

Młodzież z całej Europy spotka się 1 i 2 czerwca w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu podczas European Youth Event 2018. Znajdzie się wśród nich grupa studentów lingwistyki praktycznej i copywritingu UMK, zaproszona w charakterze reporterów.

Parlament Europejski jest otwarty na przyjmowanie przedstawicieli mediów. O tym, jak wygląda współpraca ze studentami i dziennikarzami oraz czym jest European Youth Event, mówi Leszek Gaś, szef polskiej sekcji Działu Wizyt i Seminariów PE.

Studenci UMK nie są jedyną polską grupą, która pojawi się w ten weekend w Parlamencie.

Organizatorom zależy, żeby wydarzenie było relacjonowane nie tylko przez oficjalne media, ale także przez samych uczestników.

European Youth Event odbywa się co dwa lata. Jego głównym celem jest oddanie młodzieży głosu w dyskusji o przyszłości Europy, a także budowanie więzi między obywatelami różnych krajów. Poza debatami, warsztatami i wykładami odbywają się także wydarzenia towarzyszące o mniej formalnym charakterze. EYE2018 będzie relacjonowany m.in. na naszej antenie oraz w naszych mediach społecznościowych.

Aby uczestniczyć w kolejnej edycji wydarzenia, należy zorganizować grupę minimum 10 osób i zarejestrować ją pod koniec 2019 r. Więcej informacji na temat EYE można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia (dostępnej w językach angielskim, francuskim i niemieckim) lub za pośrednictwem polskich Biur Kontaktowych Parlamentu Europejskiego.

[fot. materiały prasowe PE, multimedia.europarl.europa.eu]

Materiał przygotował Robert Wolak.