No to HOP, czyli Hearts Open People

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta zorganizowało konferencję w ramach projektu HOP! Hearts Open People. Jego celem jest promocja i rozpowszechnianie idei wolontariatu.

Projekt otrzymał dofinansowanie z programu Europa dla Obywateli. Ewelina Rejs, współorganizatorka wydarzenia, mówi o tym jak wygląda bezinteresowna pomoc w Toruniu.

Organizatorka mówi również o przyszłości wolontariuszy w tzw. „NGOsach” czyli organizacjach pozarządowych. Wolontariat jest potrzebny i buduje społeczeństwo obywatelskie.

Do organizacji wydarzenia przyłączył się Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji, Biuro Karier UMK oraz Centrum Sztuki Współczesnej. Konferencja trwa od 11 do 12 kwietnia. Spotkanie z miastami partnerskimi Torunia, które biorą udział w akcji ma skutkować wypracowaniem spójnego modelu wolontariatu miejskiego.

Materiał Michała Parafianowicza

[Fot. Wojtek Szabelski]