Wielkanoc w toruńskim Parku Etnograficznym

Kiedy wiosną na kampusie rozbrzmiewa szum ciągniętych walizek, budynki wydziałów pustoszeją, to znak, że zbliżają się święta Wielkanocne. Z tej okazji w Muzeum Etnograficznym zagościły specjalne ekspozycje. Zwiedzający dowiedzą się jak święta w zamożnym domu różniły się od tych w chłopskiej chacie.

Dzięki ekspozycji możemy poznać tradycje z wielu rejonów Polski. W muzealnych wnętrzach stylizowanych na początek XX wieku będzie można zapoznać się m.in. z dyngusowymi zwyczajami na Kujawach. O niektórych z nich mówi Agnieszka Kostrzewa, kustoszka działu folkloru Muzeum Etnograficznego.

Aranżacje w Parku Etnograficznym będzie można oglądać do 15 kwietnia w cenie biletu na wystawy czasowe. Więcej informacji na stronie internetowej muzeum.

Materiał przygotowała Sylwia Zwierzchowska