Książki i media w życiu człowieka

Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe ePRINT działające przy Instytucie Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz trzeci zorganizowało Ogólnopolską Konferencję Naukową. W tym roku odbyła się ona pod hasłem  „Człowiek – Informacja. Książka. Media”.

Przedmiotem konferencji były rozważania na temat człowieka w różnych kontekstach, począwszy od szeroko rozumianej informacji, przez książkę, do współczesnej kultury medialnej. Wszystko to przeplata się ze sobą, tworząc płaszczyznę do rozważań dla informatologów, bibliologów, kulturoznawców czy bibliotekarzy.

O wybranych aspektach poruszanych na konferencji mówi Aneta Dąbrowska-Korzus, przewodnicząca Koła Naukowego ePRINT.

Dlaczego warto brać udział w konferencjach?

Oprócz wystąpień prelegentów, organizatorzy konferencji zaplanowali również warsztaty introligatorskie, które poprowadziła Elżbieta Dombrowska z Działu Konserwacji Muzeum Okręgowego w Toruniu.

[fot. strona wydarzenia na Facebooku]

Materiał przygotował Michał Parafianowicz